Spanyolország Primera Division

Real Madrid - Atlético Madrid
A mérkőzés időpontja:
A Real őrületes formában van, több mint egy hónapja tart győzelmi sorozatuk, ez hazájuk bajnokságában nyolc zsinórban győztes mérkőzést jelent.
A múlt héten a valenciai pokolban is győzni tudtak.
Együtt van a csapat, hiányzójuk alig van.
Az Atlético kétarcú csapat benyomását kelti eddig.
Hazai pályán veretlenek, idegenben azonban vérszegények, mindössze egy pontra voltak eddig öt mérkőzésen képesek.
Egyedül Silvio hiányzik majd az aktív játékosok közül.

Madridi szuper-rangadó ide vagy oda, a Real győzelem elmaradása nagy meglepetés lenne.
Getafe - Barcelona
A Getafe nincs túl jó formában, az elmúlt hat fordulóban mindössze egy győzelmet tudnak csak felmutatni.
Így lecsúsztak a tabellán a kieső régióba.
Több hiányzújuk is van, ám a kulcsemberek rendelkezésre állnak.

A Barca a szezonban eddig veretlen, mind a spanyol bajnokságban, mind a BL csoportjukban is, ez a sorozat már 19 mérkőzést ölel fel!
Egyedüli hibapontjuk, idegenben hajlamosak a döntetlenekre.
Egy hiányzójuk van csupán, a csatár Afellay.

Nem lehet kérdés a Barca sikere.
Rayo Vallecano - Valencia
A Rayo stabil középcsapata a bajnokságnak, jelenlegi formájuk is közepes, az elmúlt hat fordulóban 50% körüli a mérlegük.
Hiányzójuk nincs, legjobbjaikkal állhatnak ki.

A Valencia idén remekül szerepel, a tabellán jelenleg elfoglalt harmadik helyezésük is ennek tanújele.
Formájuk is jó, ugyan hat veretlen forduló után a múlt héten kikaptak hazai pályán a Real Madridtól, ám remekül játszottak, nem érdemeltek vereséget.
A BL csoportküzdelmeiben az utolsó forduló előtt a továbbjutásárt harcolnak, szerdán megmutatták, számolni kell velük, a Genk csapatát valósággal legázolták, az eredmény 7:0 lett...

A hazai pálya előnye miatt nem egyértelmű a Valencia sikere.
Real Betis - Real Sociedad
A Betis újra vereséget szenvedett. A Villarreal elleni 1-0-ás vereség után már a tabella 13. fokáig estek vissza.
A csapat az előző 5 mérkőzésén gólképtelen volt. Ilyen rossz sorozatot eddig még nem produkáltak a klub történetében.
A védő Mario visszatérhet a csapathoz, miután felépült sérüléséből.

A Sociedad döntetlent tudott elérni hazai pályán az Espanyollal szemben. Ez már-már bravúrnak is számít a csapat idei teljesítményét látva. De ezzel még mindég nem tudtak kikerülni a kieső zónából.
A Real szeptember 20-óta nem nyert mérkőzést. Ha ez most sem fog megváltozni akkor valószínű, hogy ez lesz Montainer edző utolsó mérkőzése.
Iñigo Martínez eltiltása letelt.
Xabi Prieto, Cadamuro és Illarramendi megsérültek. Előbbi két játékosnak 1-2 hetet még Illaramendinek több hónapot kell kihagynia.

A Betis hanyatlását kihasználhatja a megtizedelt Sociedad és ezzel megmenthetik vezető edzőjüket is.
Levante - Sporting Gijon
A Levante sorozatban 3. vereségét szenvedte el. Ezúttal az Atlético Madrid otthonában veszítettek, egy gólzáporos mérkőzésen 3-2-re.
Juanlu visszatérhet sérüléséből.

A Gijon utolsó pillanatokban szerzett góllal verte a Getafet.
A Sporting az utolsó 5 mérkőzésén nem talált legyőzőre. 3-om győzelem mellett 2 döntetlent is fel tudnak mutatni ebben a sorozatban.
Eguren térdsérülés miatt egy hónapot ki kell hagyjon.

A Levantenak szüksége lenne pontot, pontokat szerezni a jó formát mutató Gijonnal szemben.
Espanyol - Osasuna
Az Espanyol újabb döntetlent játszott. Ezúttal idegenben 0-0-át értek el a Sociedad otthonában.
Forlín eltiltása letelt.
Javi Márquez bokáját meg kell műteni, még nem tudni mennyit kell kihagynia.

Az Osasuna 0-0-ás döntetlent játszott hazai pályán a Vallecano csapatával.
Roversio felépült visszatérhet a kerethez.
Bertran sérülése még nem múlt el, valószínű még ezen a mérkőzésen nem léphet pályára.

Az Espanyol mellett annyi szólhat, hogy hazai pályán lépnek pályára.
Mallorca - Racing Santander
A Mallorca Granada elleni meccsét félbe kellett szakítani a 61. percben. 2-1-es Granadai vezetéskor az egyik vendég szurkoló egy esernyővel megütötte az egyik vonalbírót. A maradék 30 percet december 7.-én kell pótolni.
Ramis eltiltása letelt.
Chico bokasérülést szenvedett, játéka kétséges.

A Racing 3-1 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Málagával szemben. Ezzel továbbra is a tabella utolsó előtti helyén állnak.
Nahuelpan büntetése letelt.
Álvaro González begyűjtötte 5. sárgáját, eltiltását fogja tölteni.

Mindkét csapat számára fontos lenne a három pont megszerzése.
Ahtlétic Bilbao - Granada
Az Athlétic idegenben 2-1-re le tudta győzni a Sevillát az előző fordulóban. 11 mérkőzés óta veretlen a csapat. Ebbe a Bajnokok ligája is beleértendő.
Iturraspe felfüggesztése letelt.

A Granada Mallorca elleni hazai pályán levő mérkőzését a 61. percben meg kellett szakítani. December 7.-én zárt kapuk mögött kell lejátszani a maradék 30 percet. Mindemellett 6000 eurós büntetést is kiszabtak a csapatra.

A Bilbaonak be kell gyűjtenie a 3 pontot a gyenge Granada ellen.
Real Zaragoza - Sevilla
A Zaragoza idegenben súlyos 4-0-ás vereséget szenvedett a Barcelonától.
Da Silva játéka kétséges.

A Sevilla 2. hazai mérkőzését veszítette el eddig a szezonban. Most a Bilbaotól kaptak ki 2-1 arányban.
A Sevilla az utolsó 5 mérkőzésén képtelen volt nyerni, és az utolsó 10 meccséből is csak 3-at tudott győzelemmel ünnepelni.
Gary Medel eltiltása letelt.

A Zaragoza rossz teljesítményét kihasználhatja a Sevilla és végre újra győzelemmel boldogíthatja szurkolóit.
Málaga - Villarreal
A Málaga legyőzte a gyengélkedő Santandert. Ezzel a 2. idegenbeli győzelmüket aratták.
Jesús Gámez játéka térdsérülés miatt bizonytalan.
Joaquín és Baptista sérültek.
Eliseu és Apoño játéka bizonytalan kisebb sérülések miatt.

A Villarreal legyőzte a Betist, de a csapat teljesítménye így se valami fényes. Főleg, ha a Bajnokok Ligájaában nyújtott katasztrofális teljesítményt is figyelembe vesszük. 5 mérkőzés 5 vereség.
Gonzalo és Camuñas játéka kétséges.
Catalá izomsérülés miatt kb. 6 hetet ki kell hagyjon.

Mivel a Villarreal meghatározó játékosai még mindig sérült listán vannak és ez a lista még bővülhet is a Málagának hatalmas esélye van a 3 pont otthontartására.
Vip Tippmix tippek és eredmények, online fogadás foci mérkőzések végkimenetel megjoslása. Az európai négy topliga és a Magyaror OTP Bank Liga NB1 valamind a BL mérkőzéseinek beharangozója a 2015/16-es szezonban. Az egyes fordulókhoz tartozó előzetesek a mérkőzésekhez közeledve folyamatosan frissülnek.